• 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brygadzista mistrz zmianowy
 
#1

Czy nie macie wrażenia że w naszym zakładzie jest za dużo brygadzistów i mistrzów zmianowych co pchneło dyrekcje do takiej liczby zbednych etatów???? 
#2

czerwony (MZ) - odpowiedzialny za wszystkie grupy
żółty (B) - opdpowiedzialny za własną grupę
niebieski (OP) - osoba tworząca trzon grupy


co do wrażeń nie sądzę żeby, ktoś był nie potrzebny nigdy tak nie myślałem.
(szkoda tematu) 
#3

kanarek napisał(a):Czy nie macie wrażenia że w naszym zakładzie jest za dużo brygadzistów

Za dużo brygadzistów na niektórych działach.Operatorzy i tak wszystko robią sami.Bo kolor koszulki brygadzisty nie pozwala na paranie sie pracą.Kiedyś brygadzista ustawiał maszyne i biegał do alarmów .Można było liczyć na niego zawze.Obecnie operator robi to wszystko sam. Brygadzista jest tylko od czytania tego co przyszło na poczte i grania w sapera lub kulki .Widziałem na niektórych działach ,że są zółci którzy nie obawiają sie roboty i robią na równi z operatorem .Aż miło popatrzeć i tylko można pozazdroscić takich przełożonych którzy stają na równi z ludzmi.
Hr powinien wreszcie posłuchać co ludzie mówią i porozwalać to całe towarzystwo wzajemnej adoracji.Żółtych na linie a czerwonym dac robotę.Zrobić im roszady bo niestety inaczej nic się nie zmieni .Dla czerwonych i kierowników wprowadzić kadencyjnosć stanowiska.I możliwość oceniania naszych "bosów " przez nas ale nie jakieś 360 stopni bo to jedna wielka lipa. Tak samo jak oni nas oceniają co miesiąc tak my powinniśmy ich . Niech też przedstawią fakty.
Myśle, że my w grupie też poczytamy(tak jak oni) z szyderczym usmiechem ich wypociny.
Tak na marginesie czy ktoś zna osoby które załapały się na najwyższą podwyżke? 
#4

bluerebelia napisał(a):Obecnie operator robi to wszystko sam. Brygadzista jest tylko od czytania tego co przyszło na poczte i grania w sapera lub kulki
I to mnie też boli że niektórym urosło i że nagle zapomnieli jak kiedyś sami zapieprzali na linii. Podejrzewam że może nie był by to dla nas aż tak wielki ból gdyby się jeszcze z tym kryli że walą w h.... Ale co niektórzy mają wszystkich gdzieś i oficjalnie łażą z rękami w kieszeniach całą zmianę. To już jest szczyt arogancji i brak szacunku dla ludzi którzy pracują żeby i oni między innymi mieli wypłatę. Czasami wydaje mi się że począwszy od właśnie takich brygadzistów a skończywszy na kadrze nikt z nich nie zdaje sobie sprawy że to właśnie dzięki tym zwykłym robotnikom maja pensje.
bluerebelia napisał(a):Widziałem na niektórych działach ,że są zółci którzy nie obawiają sie roboty i robią na równi z operatorem .Aż miło popatrzeć i tylko można pozazdroscić takich przełożonych którzy stają na równi z ludzmi.
Ale widzisz jeśli chcesz być dobry dla podwładnych i masz do nich szacunek i do tego co robią, to musisz się liczyć z niechęcią swoich przełożonych. Bo wtedy oni odbierają cie jako nie swojego. Mimo wszystko do takiej postawy trzeba mieć kręgosłup a nie galaretę 
#5

moim zdaniem normą jest praca gl z op na linii
widze to i nie mam sprzeciwu w tej kwesti 
#6

Brygadzista: Dobry brygadzista, to tak naprawdę kompetentny menedżer. Potrafi rozwiązać konflikt w swoim zespole, zaproponuje i wdroży innowację produkcyjną, zorganizuje ludziom pracę.

Pamiętajmy że brygadzista powinien pracować na linii z operatorami, pomagając im oraz sprawując nadzór nad wykonywana przez nich pracą . Nie powinien jednak wykonywać czynności oraz obowiązki należące operatorów, gdyż staje się wtedy operatorem!
Oczywiście w razie potrzeby np. zastępując operatora czynności takie wykonuje ale tylko dorywczo.

Czy jest ich za dużo? Aktualnie wszystkich jest za dużo!

Pozdrawiam 
#7

Moto napisał(a):Czy jest ich za dużo? Aktualnie wszystkich jest za dużo!

Pozdrawiam


najlepsza wypowiedź jaką widziałem na tym forum Smile)))))))))))))))) 
#8

Witam nie chodzi tu o dużo w sęsie kryzysu ale czy potrzebni są mistrzowie zmianowi i jeszcze brygadzisci to jest cel tego postu.Kiedys było tak -- był brygadzista i było ok jak zrobili czerownych to dopiero się porobiło. A teraz co mamy jeden wielki młyn w oczach sie wdoi troi od kolorów. Po co to wszystko może jeszcze jeden kolorek damy np: fioletowy żeby kontrolował czerwonych. Z takim myśleniem za 3 lata bedziemy miec całą tęczę kolorów :grin: 
#9

MOTO

Cytat:Czy jest ich za dużo? Aktualnie wszystkich jest za dużo!

A szczegolnie was czerwonych i zoltych 
#10

kanarek napisał(a):Kiedys było tak -- był brygadzista i było ok
Też mi sie wydaje ,że wtedy było lepiej.Teraz za dużo jest cwaniaków do nadzorowania.Swoją drogą mam wrażenie że firmie jest wygodna taka sytuacja.Ludzie są skłóceni boją się odezwać a takimi łatwiej kierować.Żółty i czerwony nietykalny i wszystko ok.Bo kierownik nie ma stresu że ktoś podskoczy.

Myśle ,że nie jest aż tak ważna ilość czerwonych czy żółtych lecz o ich kompetencje czy raczej o ich brak .Tak jak wczesniej pisałem powinni wywalić osoby które nie nadają się na zajmowane stanowiska bez różnicy czy to operator ,brygadzista,mistrz czy kierownik.

Osba postronna która czyta nasze posty może dojsc do wniosku iż nikt nie szanuje tu przełożonych.Jeżeli o mnie chodzi to ja szanuje i mam uznanie dla tych co potrafią uszanować innych.Nie widze sensu szanowania człowieka który z pogardą odnosi się do drugiegotylko dlatego ,że ten drugi ma inny kolor koszulki.

Szlag mnie też trafia jak widze w naszych toaletach podejście niektórych do pracy Pań które dbają o porządek.Jesteśmy dorosłymi ludzmi a mamy zachowanie gorsze od świni.Zastanawiam się czy niektórzy we własnej toalecie w domu szczają po ścianach,piszą jakieś ciekawostki mamie na kafelkach,czy srają gdzie sie da i nie potrafią nawet nacisnać wody. Naprawde nikt się nie zastanawia żeby szanować prace tych Pań? Przykre to ,że wymagamy od innych a od siebie nie potrafimy. 
#11

cihy napisał(a):Ale widzisz jeśli chcesz być dobry dla podwładnych i masz do nich szacunek i do tego co robią, to musisz się liczyć z niechęcią swoich przełożonych. Bo wtedy oni odbierają cie jako nie swojego. Mimo wszystko do takiej postawy trzeba mieć kręgosłup a nie galaretę
Też i to stwierdzenie jest ciekawe, bo tak prawdziwe.
kanarek napisał(a):czy potrzebni są mistrzowie zmianowi i jeszcze brygadzisci to jest cel tego postu.Kiedys było tak -- był brygadzista i było ok
W sumie tak, jednak odpowiedź jest już tutaj podana:
Moto napisał(a):Brygadzista: Dobry brygadzista, to tak naprawdę kompetentny menedżer. Potrafi rozwiązać konflikt w swoim zespole, zaproponuje i wdroży innowację produkcyjną, zorganizuje ludziom pracę.

Pamiętajmy że brygadzista powinien pracować na linii z operatorami, pomagając im oraz sprawując nadzór nad wykonywana przez nich pracą . Nie powinien jednak wykonywać czynności oraz obowiązki należące operatorów, gdyż staje się wtedy operatorem!
Oczywiście w razie potrzeby np. zastępując operatora czynności takie wykonuje ale tylko dorywczo.

No cóż osobiście nie jestem ani za ani przeciw jednak wstrzymuję się od głosu, bo w kwestii formalnej Tych z rękami w kieszeni i grających w kulki to bym zwolnił w pierwszej kolejności. Oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia. Są nieproduktywni i tak się robi na zachodzie w dobie kryzysu. Nie trzyma się kogoś, kto nie przynosi dochodów firmie, oczywiście ktoś musi zarządzać lecz czy potrzeba aż tylu dla tak niewielu?
Napisało mi sie jak Churchillowi w czasie Bitwy o Anglię :grin: 
#12

Moto napisał(a):Brygadzista: Dobry brygadzista, to tak naprawdę kompetentny menedżer. Potrafi rozwiązać konflikt w swoim zespole, zaproponuje i wdroży innowację produkcyjną, zorganizuje ludziom pracę.
Pamiętajmy że brygadzista powinien pracować na linii z operatorami, pomagając im oraz sprawując nadzór nad wykonywana przez nich pracą . Nie powinien jednak wykonywać czynności oraz obowiązki należące operatorów, gdyż staje się wtedy operatorem!
Oj widzę że kolegę brygadziste chyba ubodły te wszystkie docinki na wasz temat i " zmuszanie do pracy ". Więc tłumacząc na język bardziej zrozumiały zaopatrujesz ludzi w rękawiczki i inne materiały, zadbasz by wszyscy mieli robotę, rozstawiasz ich po kątach jeśli się kłócą i jeśli ci się chce to zawieziesz puste skrzynki albo pełne gdzie trzeba. To raptem zapełnia 2 może 3 godziny twojej dniówki potem masz czas na tak ulubioną przez większą część brygadzistów obserwację ludzi i ściemy przy pisaniu kayzenów. Bo jeśli coś za nich robisz to staniesz się zwykłym operatorem a to ujma na honorze, hańba bym powiedział.
I WŁAŚNIE Z POWODU TAKICH WYPOWIEDZI LUDZIE NIE WIEDZĄ PO CO JESTEŚCIE.
Moto napisał(a):Czy jest ich za dużo? Aktualnie wszystkich jest za dużo!
Typowe stwierdzenie właśnie takich brygadzistów. Najlepiej temat przerzucić na wszystkich i wtedy nie muszę się tłumaczyć dlaczego ja.
Skoro z ciebie taki "samuraj" to powinieneś znać słowa SUN TZU
" Żołnierze stają murem za swoim królem, który z własnej woli dzieli z nimi wszystkie trudy walki "
Przepraszam wszystkich że odbiegam od tematu ale poruszyła mnie wypowiedź tego pana. A jeśli chodzi o pytanie zasadnicze czy jest ich za dużo to moja odpowiedź jest twierdząca i też nie mam zielonego pojęcie dlaczego tylu ich jest może dla tego że nie było gdzie upchnąć swoich kolesi. Ale to jest problem wszystkich polskich zakładów bo polak ma tendencje do rozbudowywania kadry zarządzającej.A pod tym co poniżej też się podpisuję.
bluerebelia napisał(a):Myśle ,że nie jest aż tak ważna ilość czerwonych czy żółtych lecz o ich kompetencje czy raczej o ich brak .Tak jak wczesniej pisałem powinni wywalić osoby które nie nadają się na zajmowane stanowiska bez różnicy czy to operator ,brygadzista,mistrz czy kierownik.
 
#13

cihy

Cytat:Oj widzę że kolegę brygadziste chyba ubodły te wszystkie docinki na wasz temat i " zmuszanie do pracy ". Więc tłumacząc na język bardziej zrozumiały zaopatrujesz ludzi w rękawiczki i inne materiały, zadbasz by wszyscy mieli robotę, rozstawiasz ich po kątach jeśli się kłócą i jeśli ci się chce to zawieziesz puste skrzynki albo pełne gdzie trzeba. To raptem zapełnia 2 może 3 godziny twojej dniówki potem masz czas na tak ulubioną przez większą część brygadzistów obserwację ludzi i ściemy przy pisaniu kayzenów. Bo jeśli coś za nich robisz to staniesz się zwykłym operatorem a to ujma na honorze, hańba bym powiedział.
I WŁAŚNIE Z POWODU TAKICH WYPOWIEDZI LUDZIE NIE WIEDZĄ PO CO JESTEŚCIE.

Jakie prawdziwe, bardzo dobrze kolega cihy to ujol,
takie prawdziwe ze az boli :grin:

pozdro dla ciebie Big Grin 
#14

Moto napisał(a):"]Brygadzista: Dobry brygadzista, to tak naprawdę kompetentny menedżer. Potrafi rozwiązać konflikt w swoim zespole, zaproponuje i wdroży innowację produkcyjną, zorganizuje ludziom pracę.
a czytałeś wszystkie części tego artykułu?? czy tylko wstęp do 3 części, którą zacytowałeś?? jeżeli nie to zapraszam do lektury panie "żółty" a póżniej możemy zabrać się do rozmowy, pozdrawiam 
#15

a możne pozbyć sie paru niebieskich i będzie od razu ładniej Smile

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  
  Theme © 2014 iAndrew  
Silnik forum MyBB, © 2002-2015 MyBB Group.